Friday, August 1, 2008

Prawo jazdy

Wszystko jest tutaj względne i negocjowalne. Dlatego niespecjalnie się przejmowałem brakiem prawa jazdy. Przeszedłem już kilka kontroli policyjnych i zawsze kończyło się na porozumieniu ;-)
Ale stwierdziłem, że równie dobrze moge zdobyć prawko. Więc wczoraj pojechałem i zdałem. Ile trwa test? 15 sekund. Egzamin jest na ogromnym, pustym polu... Wsiada się do samochodu z egzaminatorem i facet mówi Drive!. Jak tylko zmieniłem bieg na drugi facet mówi Reverse. Wróciliśmy do punktu startu. Koniec testu. Zdałem.
Co ciekawe widziałem jak chłopaki zdawali na prawko na ciężarówki. Tu wymagania były inne. Wystarczyło wsiąść, włączyć silnik i ruszyć z miejsca. Zdane...
Teraz już rozumiem dlaczego ludzie jeżdżą tutaj tak jak jeżdżą. I nie będę krzyczał z pianą na ustach jak mi jakiś dupek wyjedzie z podporządkowanej...

7 comments:

Czesiu said...

Czy prawo jazdy na ciężarówkę upoważnia też do manewrowania przy rampie? ;)

November said...

Obawiam się że tak.
I chyba już nie będę latał Kenyan Airways...

Anonymous said...

Mam nadzieję, że to nie działa poza Kenią?! :-)
Pozdrawiam
...jacek...

November said...

No niby nie działa, ale wiesz... Jak pokażę naszemu polskiemu policjantowi i powiem, ze jestem misjonarzem, który właśnie wrócił z placówki... Zrobi duże oczy i puści mnie z Bogiem ;-)

pathfinder said...

Słodkie :) Zrób sobie ten papier na ciężarówkę, to prawdziwa okazja! :)

I zainteresowałbym się licencją pilota :)

Co do mojego egzaminu na prawo jazdy (prawdziwe polskosłowiańskie prawo jazdy błękitnookie tak boleśnie, że pomylisz z germańskoaryjskim natychmiast), to był, o dziwo, jeszcze prostszy - nie musiałem jeździć do przodu, no i po polsku mówili, czyli "cofnij pan weź w tę uliczkę. ruch jaki mamy? prawostronny. dobrze!".

Uściski!

pathfinder said...

Protestuję przeciwko moderowaniu tego zapomnianego przez Boga i ludzi bloga! :)

Olleo said...

To i tak dobrze, ze w ogole jakies prawa jazdy maja - w takim Iranie to nawet takiego swistka nie wymyslili.

Ciekawe, ze w niektorych stanach USA egzamin na prawko nie trwa duzo dluzej.